logo
1 / 5
01.png
Bezproblémový přechod na ZŠ
Systematicky připravujeme děti pro vstup do základní školy. Máme třídu vybavenou PC s certifikovanými programy.
2 / 5
02.png
Hra jako přirozená činnost dítěte k učení a poznávání
Nabízíme dostatek času a prostoru na spontánní hru v MŠ i venku, v heterogenní skupině nebo mezi vrstevníky.
3 / 5
03.png
Pestrá nabídka činností
V rámci denního režimu nabízíme i nadstandardní aktivity, které zajišťují tvořivé paní učitelky se zájmem o zpěv, tanec a výtvarné činnosti, přírodu a pohyb.
4 / 5
04.png
Příznivé umístění mateřské školy
Umístění budovy nabízí skvělou příležitost k vycházkám do přírody. Rozvíjíme u dětí ekologické a estetické cítění, fantazii a tvořivost.
5 / 5
05.png
Dostatek pohybu
Děti mají spoustu příležitostí a podnětů k pohybovým aktivitám během celého dne. Využíváme také přilehlou terasu, zahradu i okolní přírodu.
1 2 3 4 5

Akce

Heslo:

Přehled akcí


Co jsme prožili

Hasiči jedou!

Hasiči z Maršovic si pro naše děti (opět v jejich nabitém pracovním tempu) udělali čas a přijeli na "kapelní" louku předvést techniku, vybavení, důležité informace a milý přístup. Děti byly opravdu nadšené, vyzkoušely si, co mohly, dokonce stříkat hasičskou proudnicí a zlatým hřebem byla jízda hasičským vozem se zapnutou houkačkou. Moc děkujeme za adrenalinový zážitek a těšíme se napříště!

Od 13.06.2024 20:59 do 13.06.2024 20:59


Plavba lodí

Krásný zážitek nás čekal na výletě na Máchovo jezero. Všichni jsme si užili poklidnou plavbu výletní lodí, zařádili jsme si na pláži s vyhřátým pískem, pozorovali jsme labutě a racky a těšili se ze společně prožitého slunného dne. Ještě v nás doznívala námořnická nálada, podkreslená námořnickým šatem, který jsme naposledy oblékli. Tak tedy, námořníci AHOJ!Loučíme se s námořníky

Celý projekt jsme zakončili spolu s rodiči při zahradní slavnosti. Námořníci se naposledy nalodili na svá plavidla, zasoutěžili si, pochutnali si na námořnických dortíčcích, harpunových špízech a pirátských lodích (hot dog). Dětem se tři týdny moc líbily, dověděly se spoustu nových věcí, aktivně si prožily každý okamžik. Čeká nás však ještě jeden den, na který se moc těšíme. Pojedeme na výlet lodí po Máchově jezeře!Cesta za pokladem!

Vyrážíme na poslední výpravu! Mapa nás navedla směrem na jih a dobrodružství právě začalo. Doputovali jsme ke starému koupališti. Kraken již číhal a vystrkoval svá fialová chapadla. Na nás si však nepřišel. Neohroženě jsme překonali nástrahy a mohli se vydat dál. Cesta nás vedla dál, až do lesa, kde k našemu překvapení nebyl poklad, ale podobizna piráta, který nám poklad vyfouknul před nosem. Nevzdali jsme to a vydali se za ním. Hurá, našli! Poklad byl ukrytý, ale my ho objevili! Nakonec s námi pirát směnil za rum, doutníky a písničku poslední tři klíče. Kýžený okamžik nastal,truhla byla plnáNámořníci se loučí

Třetí námořnický týden rychle utekl. Výprava za pirátem Černovousem, který nám zajal část posádky skončila zdárně. Zajatci byli osvobozeni, protože naši zdatní námořníci prokázali odvahu a chytrost. Vyluštit morseovku už umíme, ničeho se nelekáme! Další díl mapy máme, klíče k pokladu také. Hurá, vyrážíme tedy na další a poslední výpravu. Jaká asi bude?Námořníci vypluli

Námořníci si v druhém týdnu procvičili odvahu, fyzičku ale i paměť. Vypravili se za bájným Poseidonem a aby získali tolik důležitou část mapy a klíče k pokladu museli zapátrat ve svých hlavách a vzpomenout si, co cestou potkali. Během putování narazili na ztroskotané námořníky na ostrově, které všechny srdnatě zachránili. Další výprava v lodích nás zavedla za Sirénami, odolali jsme jejich zpěvu, dopluli jsme bez újmy. Vyluštili jsme vzkaz v Morseovce. A čekalo nás překvapení. Pravé mořské panny, další díl mapy, klíče v truhličce a odměna pro statečné mořeplavce. Co na nás čeká příští týden?Už jsme námořníci!

Celý týden uplynul jako mořská voda. Jsou z nás námořníci, kteří se ničeho nezaleknou. Máme vlajku, umíme proplout lodí mezi útesy, manévrovat lodí v mlze, jsme stateční. Čekají nás dobrodružné výpravy za pokladem! A protože jsme se stali námořníky, museli jsme náležitě oslavit přijetí do obou posádek. Připili jsme si rumem, zazpívali si námořnickou hymnu a slavnostně vztyčili námořnické vlajky. Těšíme se na další výzvy. Moc děkujeme námořnickým rodičům za úžasná plavidla, kterými vybavili naše malé mořské vlky!Hurá, budou z nás námořníci!

První týden námořníků byl pro nás úžasný, v náboru jsme všichni obstáli. Museli jsme prokázat šikovnost - nabrat pirátským hákem kroužky, přenést knedlíky Pepka námořníka na rozbouřeném moři a spoustu dalších výzev. Prokázali jsme odvahu - nejstarší námořníci v jabloneckém bazénu a mladší námořníci překonali moře plné žraloků, ostatně, námořníci, kteří se navrátili z plavby do Jablonce dokázali moře se žraloky zdolat také. A aby přijetí do posádky nebylo jen tak, museli jsme zachránit posádku před utonutím- podařilo se! A k námořníkům patří hlavně loď, kterou umíme dobře ovládat. Splněno!

Od 18.05.2024 15:43 do 18.05.2024 15:43


Výlet do Jablonce nad Nisou

Dnešního úterního dopoledne jsme si všichni pěkně užili. Malé děti šly nejprve nakrmit velké kapry do jablonecké přehrady. Moc se nám líbili. Obdivovali jsme jejich velikost a nenasytné tlamičky, které neustále lapaly po nových soustech. Starší děti si šly procvičit svou šikovnost na dětské dopravní hřiště, zajezdily si na koloběžkách a kolech, naučily se základní dopravní značky a základní pravidla v dopravě. Těšíme se zase napřesrok, protože výlet byl prima.Čarodějnické dopoledne v MŠ

Poslední dubnové úterý vítalo krásným slunečným počasím všechny čarodějnice a čaroděje. Vybaveni košťátky, košťaty a pometly, vyrazily kouzelné bytosti na školní zahradu. Soutěže a zkouška odvahy čekala na všechny zúčastněné. Na závěr se povedlo úžasné kouzlo. Hned vám povíme! Správným zaříkávadlem se podařilo vyčarovat koníčka! To bylo radosti! Povozili jsme se všichni, koníček byl moc milý. Děkujeme tímto paní Hanzlíkové, že nám při kouzlení byla tak úžasně nápomocná a koníčkovi Gučimu za jeho trpělivost!Hudební představení v MŠ

Děti si v pátek užily vystoupení paní Čemusové u nás v mateřské škole. Představení s názvem Ptačí sněm provedlo děti jedinečným světem hudby. Děti si mohly zamuzicírovat společně s paní hudebnicí, zahrát si na vlastní tělo a prožít si krásu vážné i lidové tvorby. Vystoupení bylo pro děti jistě přínosným zážitkem, vypovídá o tom i zájem dětí po skončení představení, kdy se společně pár dětí spontánně vydalo za paní hudebnicí ještě diskutovat o zážitku. Naopak nás moc potěšilo, že paní Čemusová naše děti chválila, jak krásně a v klidu spolupracovaly. Těšíme se velice na další návštěvu.

Od 21.04.2024 15:00 do 21.04.2024 15:00


Přivítání miminek

Středeční dubnové odpoledne patřilo malým miminkům a jejich rodičům. Naše děti spolu s paní ředitelkou Alenou Vávrovou připravily pro malé dětičky pásmo písniček a básniček. Na úřadu městyse Zásada, společně s paní starostkou Andreou Princovou proběhlo přivítání našich nových občánků. Dětičkám se vystoupení určitě líbilo a my jim ze srdce přejeme, ať se jim v životě krásně daří .

Od 21.04.2024 14:48 do 21.04.2024 14:48


Na farmě u paní Hanzlíkové

To bylo radosti...Děti se nemohly dočkat. Vybaveni tvrdým pečivem, mrkvičkami a jablíčky pospíchaly, aby už honem viděly malá jehňátka, jejich maminky ovečky a ostatní zvířátka. Paní Hanzlíková už na nás čekala, její veselý pejsek děti s nadšením vítal. Dověděli jsme se zajímavé informace, co všechno ovečky potřebují, jaká je to práce v hospodářství. Děti se pomazlily s jehňátky, prohlížely si slepičky a kohouta a moc se jim návštěva líbila. Velice děkujeme paní Hanzlíkové, že si na nás každoročně udělá čas a hezky se nám věnuje.

Od 18.04.2024 17:57 do 18.04.2024 17:57


Společné sázení stromu

V uplynulém týdnu jsme dostali prima úkol. Jakýpak? Nebudeme dlouho napínat. Vysadili jsme společně krásný strom, jménem sakura. Už měl vykvetlé první něžné růžové kvítky a moc se nám líbí. Vybrali jsme mu pěkné místo na školní zahradě, do připravené jámy jsme opatrně lopatkami nasypali hlínu, na připravenou peřinku jsme sakuru posadili a obsypali kolem dokola. Ještě zalít a máme hotovo. Děti si práci užily a moc se těší, až nám sakura povyroste a každý rok na jaře nás bude těšit svými krásnými květy.

Čas konání: 13.06.2024 22:23


Vstávej semínko holala

Tak nějak bychom mohli začít...Celý týden jsme si v MŠ povídali o rostlinách, o tom, co potřebují ke svému životu, co všechno je třeba k tomu, aby se nám pěstování dařilo. Jak jinak se dozvědět co nejvíc, než přímo u paní zahradnice Klamtové. Děkujeme, že se nám hezky věnovala, ačkoli sama má teď moc práce. Děti si hodně zapamatovaly, exkurze se jim velmi líbila.

Čas konání: 13.06.2024 22:23


Hodina tělocviku v ZŠ

Na tuhle chvíli se naši předškoláci opravdu těšili. Paní učitelka Hradecká pozvala děti na společnou hodinu tělocviku v zásadské základní škole. Setkání bylo veselé, děti se vítaly s kamarády prvňáčky a také patřičně hrdí, že si zacvičí ve velké tělocvičně. Děkujeme paní učitelce za parádní zážitek a profesionální vedení.Přivítání jara

V uplynulém týdnu jsme se vydali do lesa. Ovšem ne jen tak! Děti odnesly Moranu - zimu a hodily ji podle starého zvyku do potoka, zazpívaly jí jarní písničku a těšily se, až opravdu jaro nastane. A abychom jaru ještě trochu pomohli, odemkli jsme společně les a vydali se hledat skřítka, kterého jsme před zimou uložili k zimnímu spánku. A byl tam! Čekal, až ho děti zase vzbudí a společně se zaradují z jarních paprsků.

Od 24.03.2024 11:04 do 24.03.2024 11:04


Exkurze ve vodní elektrárně

Dnes jsme s nejstaršími dětmi jeli do Velkých Hamrů, podívat se, jak a kde se vyrábí elektrická energie. Šikovný pan průvodce dětem vysvětlil, z čeho všeho se dá vyrobit energie, co je to generátor, turbína a další pro nás neznámé pojmy. Děti viděly, že i vlastní silou můžeme získat malé množství elektrické energie, třeba tím, že usilovně šlapeme na kole nebo točíme kličkou a vynaložená energie se nám, jako mávnutím kouzelného proutku přemění na světlo v malých žárovičkách nebo posouváním ručičky na přístroji. A co teprve, když jsme mohli pozorovat velikánskou Francisovu turbínu. Zkrátka prima

Od 14.03.2024 17:58 do 14.03.2024 17:58


Pohádky pana Pohádky

Do školky nás přijelo rozesmát legrační představení v podání herce pana Kouly. Vtipně zpracované pohádky O Budulínkovi a O Červené Karkulce vtáhly děti do děje a potěšily nejen je, ale i nás dospěláky. Budeme se těšit na další pohádkovou návštěvu.

Čas konání: 13.06.2024 22:23


První zahradnické práce

Koumák 5.3.
Jaro už nám ťuká na vrátka, a proto jsme se vydali na naší školní zahradu. Společnými silami jsme vypleli záhon, vyčistili políčko od kamení a zbytky rostlin po zimě. Nelenili jsme a vyseli první výsev, který v naší třídě bude růst a sílit tak dlouho, dokud jej nebude možné přesadit ven. Už teď se moc těšíme, co naše snažení přinese a až si pochutnáme na dobrotách, které si vypěstujeme.

Od 05.03.2024 18:55 do 05.03.2024 18:55


Návštěva v železnobrodské knihovně

Pondělní dopoledne bylo věnováno výletu do železnobrodské knihovny. Nejstarší děti jely linkovým autobusem a v nové krásné knihovně se jim moc líbilo. Paní knihovnice pro ně měla připravený pěkný program. Děti se v poutavém vyprávění dověděly spoustu zajímavostí o knihovně, v čase vyhrazeném pro oběd si pochutnaly na řízcích, vyrobily si papouška, pohrály si s hračkami a poslechly si pěknou pohádku. A protože se chystáme v květnu stát se pravými námořníky, vyhledaly i knížky s touto tematikou. Všichni jsme byli spokojení a rádi se za rok zase mezi voňavé knížky podíváme.

Od 20.02.2024 17:43 do 20.02.2024 17:43


Beseda s policisty v naší MŠ

Ve středu dopoledne k nám zavítala návštěva, a ne tak ledajaká. Policisté v uniformách přišli dětem představit své náročné povolání. Ukázali, co všechno ke své profesi potřebují a naopak, co potřebují děti znát, aby se dokázaly správně zachovat v určité situaci. Děti už znají číslo na policii, vědí, že cizí lidé mohou představovat nebezpečí. Děkujeme tatínkovi Elinky Janatové a jeho kolegyni, že si na nás udělali čas a přijeli mezi nás.

Od 20.02.2024 17:33 do 20.02.2024 17:33


Karneval v MŠ

Tolik očekávaný, oblíbený a barevný den je tu! Hurá, máme karneval. Masopust, lidově fašank nebo jen obecně karneval je slavnostním obdobím, je to čas mezi postními obdobími Vánoc a Velikonoc. Tradici ve školce se snažíme zachovávat a letos jsme se dokonce vypravili v průvodu maškar na obecní úřad. Paní starostka nám připravila odměny, které jsme dostali za splnění úkolu. Moc děkujeme! Celé veselé dopoledne jsme zakončili ve školce veselými soutěžemi, kulaťoučkými koblihami, na kterých jsme si moc pochutnali a pořádným karnevalovým rejem.Exkurze ve sklářské dílně

Každoročně navštěvujeme kouzelnou dílnu paní Laurinové, takže ani letošek nebyl výjimkou. Prima návštěva ve sklářské dílně děti opět nadchla. Paní Laurinová dětem poutavě představila práci se sklem, s krásným a křehkým materiálem. Dozvěděli jsme se z čeho se sklo vyrábí, jak moc musí být ruce šikovné, aby vytvořily krásné výrobky. Děti měly možnost navlékat jemný šmelc a vyfouknout si vlastnoručně skleněnou baňku. Velice děkujeme za krásný zážitek!Divadlo v MŠ

V pátek k nám zavítala veselá pohádka o ježibabě Kolobajzně. Děti se s velkou radostí zapojily do děje a poradily ježibabě, jak správně pečovat o svou hygienu. Užili jsme si spoustu legrace a už teď se těšíme, až k nám divadlo Koloběžka opět přijede.

Od 28.01.2024 10:54 do 28.01.2024 10:54


Zimní olympiáda v MŠ

Začátek týdne jsme zahájili jak jinak než sportovně. V těchto dnech máme na programu ZIMNÍ OLYMPIÁDU. Už umíme rychle svištět z kopce na ježdících, tak je třeba potvrdit formu svými výkony. A povedlo se! Každý závodník měl přesně změřený čas a na konci týdne budou slavnostně vyhlášeni vítězové. Další disciplíny máme ještě před sebou, nových výzev se nelekáme. Sportovce máme nadějné, tak se na další zápolení těšíme! Sportu zdar!

Od 22.01.2024 17:09 do 22.01.2024 17:09


Vánoční besídka v kapli sv. Prokopa

Na čtvrtek 14.12. se děti pilně připravovaly, naučily se opravdu spoustu vánočních koled. Slavnostní vánoční vystoupení dětí v kapli v Zásadě bylo překrásné, zpěváčci, oblečení, jako z Ladovské zimy, svými kouzelnými hlásky udělali radost všem hostům a nejedno oko se zalesklo dojetím. Na varhany doprovázela paní učitelka Jana a ladilo jim to společně moc krásně. Velké poděkování patří paní Šimůnkové, která trpělivě přicházela na zkoušky. V neposlední řadě děkujeme panu farářovi Juchovi, který dal svolení k tak krásné akci. Paní starostce a panu Princovi, kteří zapůjčili stan na občerstvení.

Čas konání: 13.06.2024 22:23


Mikuláš v MŠ

Mikulášské dopoledne si děti užily plnými "doušky". Po ránu přicházeli do školky malí čertíci a andílci a užili si společně veselé soutěžení. Potom však nastala ta dlouho očekávaná chvíle. Do školky zavítala družina v čele s Mikulášem. Krásní andílci a černí čerti dětem nadělili balíčky, dostali všichni, protože byli celý rok hodní a ti, kteří maličko zazlobili, slíbili, že se polepší. Za rok si pan Mikuláš zkontroluje, jak to se slibem dopadlo.Divizna a Botanická zahrada Liberec

Dnešní den se nám skvěle vydařil! Starší děti - kostičky navštívily ekologické centrum Divizna, mladší děti - kolečka a obrázky zavítaly do botanické zahrady. Obě skupiny byly nadšené. Malé děti obdivovaly rybičky a rejnoky, všech barev a velikostí, rozkvetlé kamélie, štěbetavé ptáčky a zubatého krokodýla. Kostičky se seznámily s pestrým ptačím světem. Šikovný pan lektor děti zaujal skvěle připraveným programem, seznámil děti s ptactvem žijícím u nás, ale i s cizokrajnými ptáky- papoušky, tukany, které jsme mohli pozorovat v ZOO. Program jsme zakončili u voliéry s orly. Zážitky stály za to!

Čas konání: 13.06.2024 22:23


Koumák 28.11.

Počasí nám dopřálo dostatek materiálu k našim pokusům. A tak jsme se do vědy ponořili ještě hlouběji, pomocí sněhu a ledu. Prokázali jsme si, že náš mozek se nechá přelstít optickými klamy a není schopen odhalit pravou barvu sněhu a také, že sníh není vhodná svačina, jelikož je plný nečistot a jedů.
Pozorovali jsme body mrznutí různých typů kapalin a vyzkoušeli si rychlost tání v malých závodech. Krásný svět ledu jsme opustili s pokusem " barevné řeky", kdy jsme pomocí slaného roztoku na malou chvilku mohli uzřít "supermráz" a "hloubení "koryt" řek.

Od 28.11.2023 15:51 do 28.11.2023 15:51


Kostičky, "hurá", jdeme do školy!

V uplynulém týdnu se naše nejstarší děti podívaly do základní školy v Zásadě. Navštívili své kamarády - prvňáčky, viděli, jak moc jsou šikovní žáčci, kteří si poradí s výukou a nebojí se nových výzev. My, paní učitelky MŠ jsme dostaly od paní učitelky Hradecké pochvalu, že jsme děti dobře připravily na vstup do základní školy. Velmi nás potěšila a moc paní učitelce děkujeme! Přejeme školákům, ať se jim daří všechno zvládnout a paní učitelce patří poděkování za vřelý, milý a profesionální přístup k dětem.

Čas konání: 13.06.2024 22:23


Výstava betlémů

V úterý 14.11. jsme (s velkým těšením) všichni vyrazili na výstavu betlémů do zásadské sokolovny. Překrásné betlémy různých velikostí, materiálů, stáří a původu na nás dýchly tou správnou vánoční atmosférou. Děti se s radostí dívaly, prohlížely a poslouchaly paní Evu Rydvalovou, kustodku výstavy, která provázela děti celou výstavou milým slovem a zajímavostmi. Závěrem zazpívala dětem tolik oblíbenou zásadskou koledu. Děti přidaly na oplátku svoje koledy, které už pěkně umí. Děkujeme moc paní Evě Rydvalové za opět krásnou výstavu! A těšíme se na Vánoce.

Čas konání: 13.06.2024 22:23


VODNÍ LABORATOŘ

Svět vody - krásné a tajuplné neznámo jsme spolu odhalili 14.11.. Naučili jsme se rozpoznat částečky vody a pomocí barvy jsme si prokázali jejich přítomnost. Rozlišovali jsme rychlost částic ve studené a horké vodě. Viděli jsme koloběh vody v praxi a to nás tak nadchlo, že jsme vyzkoušeli i pár dalších pokusů, mezi které patřila "suchá rybka" s využitím vzduchu, nebo "vězení" kdy jsme si pomáhali atmosférickým tlakem. Na rozloučenou jsme trhaným papírem vyplnili Einsteinovu baňku, která je k vidění opět v šatnách.

Od 15.11.2023 19:07 do 15.11.2023 19:07


STROMY A LISTY 3.10 a 31.10

Koumání jsme s dětmi naťukli pozorováním přírody a seznamováním se se změnami ovlivněnými přechodem ročních dob. Sbírali jsme listy a učili se je rozeznat a přiřadit ke správnému stromu. Už víme, proč na podzim opadávají listy, a jak důležité pro nás stromy jsou.
"Stromové" koumání jsme zakončili výrobou lesního špajzu, který můžete vidět vystavený v šatně "rybiček".

Čas konání: 13.06.2024 22:23


Halloweenské dopoledne v naší MŠ

Listopadový čtvrtek byl pro naše děti plný nadšení, vždyť se proměnily v duchy, upíry, čaroděje a strašidla. Soutěže a strašidelné tanečky všichni poctivě zvládli, pochutnali si na halloweenských dobrotách - mumiích, které si sami připravili a upekli, duchařských muffinách i na omáčce staré čarodějnice s mušími nožkami. Dopoledne se nám všem moc líbilo!

Od 05.11.2023 16:52 do 05.11.2023 16:52


Zamykání lesa

Prvního listopadu se všechny děti vydaly do lesa. Měly důležitý úkol. Zamknout les kouzelnou říkankou, otočit v pomyslném zámku klíčem a uložit skřítka Honzíka k zimnímu spánku. Příroda teď bude odpočívat a my všichni se budeme těšit, až nás les zase pozve na návštěvu.

Od 05.11.2023 16:45 do 05.11.2023 16:45


Beseda s myslivcem p.Bohdalem

Čtvrteční dopoledne si děti náramně užily, přišel k nám pan Bohdal, myslivec, který má rád přírodu a umí o ní také krásně vyprávět. Děti se mohly dotknout heboučkého kožíšku lišky a pohladit kůži muflona, prohlédnout si myslivecké trofeje a hlavně se dozvěděly spoustu užitečných informací o životě zvířat, jejich potravě, o ochraně přírody a o tom, jak moc je pro nás všechny důležitá. Děkujeme panu Bohdalovi za poutavé povídání, krásné fotografie, které jsme dostali darem a těšíme se na příště!

Od 22.10.2023 14:29 do 22.10.2023 14:29


Podzimní stopovaná

Dnešní slunečný den nám dopřál užít si podzimní stopovanou na jedničku. Sluníčko nás provázelo celým veselým dopolednem a my jsme si mohli společně prožít celou cestu za pokladem. Cestou jsme plnili úkoly, zpívali jsme, poznávali jsme stopy zvířátek, přenášeli společnou silou malé bobříky a správně jsme odpovídali na všetečné otázky, které se týkaly zvířátek a jejich života. V cíli jsme našli u krmelce schovaný poklad, barvy podzimu, které se schovaly do nových fixů, vodovek a voskovek. Děti měly velkou radost, dostaly od zvířátek podzimní kolíček na ozdobu a také nesměla chybět sladká odměna.

Čas konání: 13.06.2024 22:23


Druhý podzimní výšlap

V uplynulém týdnu se naše nejstarší děti vydaly na turistickou vycházku. Vybaveni pláštěnkami, dobrůtkami, které nesmí na správném výletě chybět, jsme vyrazili okolo sokolovny v Zásadě, směrem na Držkov. Prošli jsme se po běžeckých tratích pod farmou Filoun, zahlédli jsme srnky, nasbírali jsme krásné barevné listy, pochutnali jsme si na svačince a s pár kilometry v nohách jsme se spokojeně vrátili na dobrý oběd do naší školky.

Od 15.10.2023 17:59 do 15.10.2023 17:59


Tessie v naší školce

V úterý nás navštívila paní záchranářka se svou fenkou labradorského retrívra. Poslušná Tessie nám předvedla, co všechno umí, jak odvážná dokáže být v akci. Paní záchranářka nám kromě ukázek výcviku také ukázala fotky, kde Tessie zachraňuje topícího se člověka, vyhledává lidi zasypané v lavině nebo při zemětřesení. Statečná Tessie umí slanit z vrtulníku, aby přispěchala pomoci člověku v nouzi. Děti se radovaly, když jim Tessie dovolila podlézat pod svým bříškem a hlavně, když si mohly krásného pejska pohladit. Děkujeme za nevšední zážitek.

Od 12.10.2023 17:55 do 12.10.2023 17:55


Zahradnické klání, aneb soutěžní dopoledne na naší zahradě

Sluníčko nám popřálo dobrý den. Krásné počasí nás ještě více naladilo. Na start, rychle přezout holínky, do rukou košíky a šup šup, komu se podaří posbírat brambory rychleji? Také obrovské melouny (gymnastické míče) potřebují rychle přesunout do sklepa. Zahradníci kouleli melouny mezi překážkami. I velké řepy potřebují po sklizni uklidit, ale ne tak jednoduše, pozor! Ve dvojicích přenášíme řepy pomocí dvou holí. Zahradníci se nasmáli i při skocích v pytlích a u úkolu "zavařování třešní". Všechny soutěže se nám moc líbily a dopoledne na školní zahradě bylo príma.

Čas konání: 13.06.2024 22:23


První podzimní výšlap

Batůžky na záda a vyrážíme! Počasí se tvářilo trochu nepřívětivě, ale duha, která se na nás usmívala, všechno spravila. Děti šlapaly, povídaly, nacházely houby, smály se, a hlavně byly spokojené. Výlet se nám moc líbil, konec putování jsme zakončili v lesíku u Lumky, zahoupali jsme se na lanech, vyšlapali poslední kopec od sjezdovky, a potom hurá na oběd. Zdatní malí turisté doputovali do školky a mohli vyprávět zážitky malým kamarádům.

Čas konání: 13.06.2024 22:23


Sportovní hry v Desné

Ve čtvrtek 7. září jsme s nejstaršími dětmi - kostičkami, jeli linkovým autobusem do Desné, ke skokanským můstkům. Dobře zorganizovaná sportovní akce se našim dětem moc líbila. Páni trenéři se dětem kvalitně věnovali, nechybělo občerstvení - párky v rohlíku, tatranky, sladkosti za odměnu a dostatek pití. Děti si vyzkoušely sjezd na sjezdových lyžích po umělém povrchu, závod do vrchu a spoustu zábavy. Dostali jsme pozvánky na nábor nových budoucích skokanů na lyžích. Jako správní turisté jsme při zpáteční cestě poseděli a poobědvali řízky a s veselou myslí jsme se vrátili zpět do školky.Fotogalerie

Další fotografie si můžete prohlédnout v našem elektronickém albu